Zlato se slevou

Stále obrovská investiční poptávka přináší nové a nové emise a konstrukce certifikátů a ETF na zlato. Tentokrát se s atraktivními podmínkami vytáhla ING.
Nepokoje na Blízkém Východě a v severní Africe opět zvýšila nervozitu na trzích, nepominuly ani obavy ze znehodnocování peněz, především v rozvíjejících se zemích se inface znatelně zvyšuje, ale její růst se již projevuje i ve vyspělých zemích. To vše zvyšuje poptávku po zlatě.
Zlato je stále vyhledávaným bezpečným přístavem a cena zlata se tak po lednové korekci vyšplhala na nová historická maxima okolo 1.430 USD za trojskou unci. I technicky zůstává v jasném rostoucím trendu, klesající trend je naopak v nedohlednu.
Investoři do zlata hledající bepečný přístav jsou tedy většinou konzervativními investory a vysoká krátkodobá volatilita cen zlata jim nedělá dobře. Proto ING emitovalo dluhopisový certifikát na zlato, který nabízí krátkou jednoletou splatnost vstup se slevou ve výši 24% oproti aktuální ceně zlata, dále capovaný výnos ve výši přes 12% p.a., pokud zlato při splatnosti zůstane nad 1.247 USD (tzn. že si zlato může dovolit i propad o 13%, aby byl vyplacen maximální výnos), nabízí i garanci výplaty minimálně zhruba tří čtvrtin investice, pokud by se zlato přecijen mělo propadnout do hlubin, což není aktuálně pravděpodobné a nakonec je tu i měnové zajištění USD do EUR. Nutno říct, že podmínky od ING jsou vskutku velkorysé a maximální výnos přes 12% p.a. je při jednoleté splatnosti velmi pravděpodobný, konzervativní i vyvážení investoři by neměli váhat a investici zařadit do svých portfolií.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 04.03.2011
Označení: BBI-RSS   XS0418505151   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x