Zlatá garance

RBS umožnilo sestavit velice atraktivní krátkodobou garanci s výnosem přesahujícím 8 % p.a.
 

V době téměř nulových úrokových sazeb je velice obtížné investovat do garantovaných investic s atraktivním výnosem. Aktuálně není možné sestavit konstrukce, které by svým investičním profilem stály za investici. Je třeba se na trhu poohlížet po starých konstrukcích, které z různých důvodů na změnu úrokových sazeb nereagovaly. Tyto důvody způsobuje nejčasněji špatně nastavený pricing emitentem. Samozřejmě se tyto příležitosti nedají nacházet běžně a pravidelně, ale jednou za čas lze na takové ocenění natrefit.

Stejně tomu bylo u garantovaného certifikátu na zlato od RBS (WKN AA01JN) emitovaného již v srpnu 2008. Zlato od té doby zaznamenalo enormní rally a stejně tak reagovala i cena tohoto certifikátu, která překročila v minulém týdnu již 163 EUR, takže se již příliš nedalo hovořit o garantované konstrukci, garance certifikátu je na úrovni 95 EUR.

Nicméně zbývající výnos do splatnosti za půl roku (1.8.2013) činil stále 6 % (=12,3 % p.a.) a bude vyplacen, pokud zlato při splatnosti zůstane kdekoli nad 1.500 USD za unci. To je extrémně vysoké zhodnocení na takovou konstrukci, aktuální konstrukce s capem na 1.500 USD nabízí zhodnocení cca 2 až 3 % p.a. Pokud tedy tuto konstrukci zajistíte nákupem put opcí s realizační cenou 1.500 USD a váhu těchto put opcí upravíte dle kurzu EUR/USD a pákového efektu certifikátu, získáte 100 % garantovaný profil s výnosností cca 4,1 % za půl roku (=8,3 % p.a.), což jsou podmínky, které na trhu v dnešní době opravdu nelze získat.

Původně mělo být téma této příležitosti hlavním tématem našich Best Buy Listů, ale bohužel jediná drobná nevýhoda již vstup do této příležitosti předčasně ukončila. Tou nevýhodou je nízká velikost emise ve výši pouhých 3.000.000 EUR, během několika dní naši investoři vykoupili více než 2 mil. EUR a emise je tak již vyprodána, nezbývá nám tedy než opět hledat další podobnou investiční příležitost.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 10.02.2013
Označení: BBI-RSS   DE000AA01JN7   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x