Vývoj pasivního portfolia BBI vytvořeného pro ZertifikateJournal

I přesto, že index S&P 500 poslední měsíc stagnuje kolem historických maxim, připisujeme si dalších 2,46 %. Opět se potvrzuje, že rozpad fondů rolujících futures kontrakty na volatilitu pokračuje i v období, kdy trhy stagnují. Od spuštění modelového portfolia se dostáváme na zhodnocení 14,26 %.

Graf: Porovnání výkonnosti indexu S&P 500 a portfolia BBI vytvořeného pro ZertifikateJournal

Graf porovnání výkonnosti indexu S&P 500 a portfolia BBI vytvořeného pro ZertifikateJournal

Strategie na volatilitu byla i za dané období tvůrce nadhodnoty v rámci portfolia. Spready na fondu SVXY se dostaly do úrovně plného zisku, pozice držíme i nadále - stále se vyplatí čekat na časovou hodnotu opcí. Na zisku se začíná spolupodílet i pozice na fondu VXX se splatností leden 2017. Rozpad na fondu UVXY byl v posledním období výrazný, poslední dny došlo na k reverznímu splitu v poměru 1/5 (počáteční a konečná hodnota fondu vzroste 5 násobně). Fond od spuštění v roce 2011 zaznamenal rozpad z hodnoty 485.400,00 bodů na aktuálních 39,12 (99,99 %).

V rámci Income CEF Strategy doplňujeme portfolio o nový uzavřený fond zaměřený na komoditní akcie. Fond dosahuje diskont cca 15 %, dává nám možnost vstoupit do pozice na trhu, který byl poslední měsíce pod tlakem silného USD. Pokud se obrat na trzích nepotvrdí, stále máme prostor pro 15% pohyb proti nám a zároveň obdržíme každý měsíc dividendu cca 8 % p.a. Objednávka za stanovenou cenu zatím nebyla zrealizována.

Tactical asset allocation zatím nebyla doplněna o novou pozici. Nadále zůstávají jedinou pozicí juniorní těžaři zlata. Poslední měsíc došlo na americkém dolaru k prudkému odmítnutí úrovně 1,10. Z technického pohledu dostáváme silný náznak obratu trendu, proti němuž však stojí nepříliš příznivý fundament EU. Každopádně pokud zaznamenáme momentum ve směru naší hypotézy a nedojde k pokoření úrovně předchozího minima (EUR/USD) začneme otevírat první "průzkumné" pozice.

Strategie Adaptive Market Theory za poslední období nezaznamenala výraznější pohyb. Vzhledem k charakteru strategie do pozic nezasahujeme až do příští měsíční rotace. Alokace zůstává i nadále v TIPS, akciových trzích bez USA, rozvíjejících se trzích.

Tab.: Přesné složení portfolia BBI vytvořeného pro ZertifikateJournal

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 28.05.2015
Označení: investicni doporuceni kapitalove trhy   BBI-RSS   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x