Tržní korekce zlepšuje podmínky na certifikátech

Nejdříve šok z Číny a poté skandál kolem Volskswagenu způsobili silné korekce na akciových trzích.

Všechno špatné je k něčemu dobré. To platí i na kapitálových trzích, kde každá tržní korekci, která způsobuje ztráty znamená zároveň nové ataktivní příležitosti. To je nyní patrné i v oblasti certifikátů, kde průměrná prémie na express certifikátech opět překročila 10 % p.a. a průměrná participace 100% garantovaných certtifikátů opět dosáhla 40 % a téměř jednou tak velkou participaci nabízí certifikáty nabízející 90% garanci.

Stejně tak se postupně zlepšují i podmínky bonus certifikátů, ve kterých vyhledáváme příležitosti pro naší rolling bonus strategii. Bohužel se zatím nezlepšily podmínky natolik, abychom si mohli výbírat z velkého počtu podkladů, které selektujeme pro vstup především dle fundamentální analýzy. Jediným podkladem, který splňuje nyní podmínky pro vstup z tohoto pohledu a zároveň nabízí již atraktivní podmínky u bonus certifikátů je bonus na výrobce specializovaných strojů Aixtron.

Akcie této společnosti již delší dobu korigovaly, propadal obrat o 13 % a zvyšovala se ztráta z 11,6 na 18,1 mil. eur. Jedinou nadějí jsou nové zakázky, díky kterým management oznámil v prognóze pro letošní rok, že nakonec zvládne smazat dosavadní ztráty do konce roku a zvýší obrat o 13 až 29 %. V polovině roku však byly pouze na zhruba třetině tohoto cíle. Nicméně i dle analytiků Morgan Stanley je již další pokles akcií omezený a naopak naděje na obrat se zvyšuje.

To jsou optimální podmínky pro vstup pomocí bonus certifikátů. V první tranži jsme zvolili krátkou splatnost pouze do prosince letošního roku s ochranou kolem 20 % a bonusovým výnosem kolem 45 % p.a. Tuto tranži od BNP Paribas jsme nyní úspěšně rolovali do delší splatnosti v březnu 2016, tentokrát od DZ Bank, s vyšší ochranou přes 25 %, ale s o něco nižším bonusovým výnosem kolem 30 % p.a.

Monitorujeme nyní i několik dalších podkladů, kde se nyní rýsuje příležitost ke vstupu.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 06.10.2015
Označení: BBI-RSS   aixtron   aixtron2   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x