Reverse bonusy na DAX

Dluhová krize – a žádné řešení ani konec v dohledu. S & P snížila rating Itálie na A, reformy a úspory nejsou dostatečné. Vedle Itálie je pozornost nyní zaměřena na Řecko, které potřebuje co nejdříve další finanční injekce. Vláda se zuby nechty brání státního krachu, zvažovalo se i vystoupení z eurozóny.
Kapitálový trh se nyní s napětím dívá, co na to Berlín. Záchranný fond byl rozšířen ze 440 na 780 mld. eur. Německo tak přispává ze 120 již 211 mld. eur. Tento krok zvládl dočasně trh uklidnit, německý index DAX se opět odrazil nad 5.500 bodů. Intradenní pohyby jsou však značné – pohyby o několik procentních bodů jsou na denním pořádku.

Tato nervozita se dá vyčíst na indexu VDAX-New. Ten již dosahuje 47 bodů, což je vysoko nad historickým průměrem. 47 bodů znamená, že trh očekává, že se kurz indexu DAX pohne v následujících 30 dnech o zhruba 750 nahoru či dolů. To také znamená, že stejně rychle, jako teď trhy vzrostly, mohou zase rychle padnout dolů. Dluhová krize v EU není navýšením záchranného fondu ani zdaleka vyřešena. Stačí jediná špatná zpráva a nálada na trzích se může zcela zvrátit.
Takto obtížnému prostředí se nevyhne žádný trh, samozřejmě ani německý akciový index DAX. Kdo nevěří v klid na akciových trzích, může využít inteligentní možnost zajištění se proti dalším propadům, kterou nabízí reverse bonus certifikáty. Při volbě vhodného papíru je důležité, aby certifikát neměl nadhodnotu oproti přímé short investici a také, aby byl strike certifikátu co nejníže, aby bylo zajištěno, že případné další propady akciových trhů budou kryté 1:1. Pokud budou propady pokračovat více pod bonus hranici, je dobré vzít profit a otevřít nový papír, který bude opět nad touto hranicí a bude splňovat opět i výše zmíněné podmínky. Pokud trhy naopak porostou, bude v čase narůstat nadhodnota spolu s pravděpodobností, že bude certifikát splacen za bonus úroveň. V čase tedy bude ztrácet při růstu podproporcionálně ve srovnání s přímým shortem, stejně tak nadhodnota vzroste, pokud poklesne volatilita. To je také vhodný okamžik pro ukončení této zajišťovací strategie pomocí reverse bonus certifikátů.

autor:
Publikováno: 13.10.2011
Označení: BBI-RSS   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x