Nové emise bonus certifikátů na RDX

Banka RBS v uplynulém týdnu emitovala několik nových atraktivních emisí bonus certifikátů na ruský akciový index.
 Ruská ekonomika profituje z komoditního boomu. Rostoucí ceny ropy, zlata, mědi, paladia a mnoha jiných komodit se starají o zvýšené příjmy nejen společností jako Gazprom, Lukoil, Rosneft a dalších, ale také státu. Díky tomu bude rozpočtový deficit nižší než bylo původně předpokládáno. V roce 2009 Rusko upadlo do hluboké recese a HDP se propadlo o 7,9 procenta. Způsobena byla propadem cen komodit, turbulencemi kapitálových trhů a velkými problémy bankovního sektoru. Nepřidala ani ztráta důvěry v hospodářskou politiku vlády, jelikož se stále v Moskvě nepodařilo prosadit mnoho důležitých právních principů a potlačit korupci. Kvůli tomu došlo k masivnímu odlivu kapitálu z Ruska ve výši 38,2 miliard dolarů.
Kapitálový příliv plynul pouze do komoditního sektoru, nicméně to pouze zvýšilo závislost Ruska na tomto sektoru.Vyšší inflace kolem osmi procent představuje další velký problém a ve srovnání z jinými rozvíjejícími se trhy není růst HDP v roce 2010 o čtyři procenta žádné závratné číslo. 
Přesto by v roce 2011 mělo dojít k urychlení konjunktury, k čemuž by mělo přispět především vyřešení problémů v bankovním sektoru, což by sebou přineslo nárůst pro ekonomiku důležitých firemních úvěrů. Křídla ekonomice i akciovému trhu by měl dodat samozřejmě i pokračující komoditní boom.
I přes silný nárůst ruského akciového trhu v posledních dvou letech je stále ocenění akcií nízké. Za to je zodpovědná korupce, přímé zásahy státu, problémy bankovního sektoru, vyšší inflace a přílišná závislost na komoditách. Tyto faktory sebou přináší rizika korekce. Levně oceněné akcie však poskytují ochranu směrem dolů, navíc by měl komoditní boom i nadále pokračovat. Ideální investicí pro takové prostředí jsou právě bonusové certifikát, takže jsme ruský akciový index RDX zařadili jako další podklad pro naší Rolling Bonus strategii.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 30.01.2011
Označení: BBI-RSS   DE000AA20NU4   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x