Nebezpečí přehřátí

 Motor automobilového průmyslu je momentálně vytočený do vysokých otáček a hrozí tak jeho přehřátí. Po výborných výsledcích roku 2010 jsou očekávány v letošním roce rekordní prodeje. Pololetní výsledky automobilek tyto cíle zatím potvrzují a také pro střednědobou budoucnost jsou automobilky velice optimistické. Především prémiové značky považují rozvíjející se trhy za hnací sílu růstu. Přesto plány počítají s růstem prodejů i v Evropě a USA.

Automobilový sektor, jakožto tradiční cyklické odvětví, profituje nejvíce z oživení světové ekonomiky. Akcie těchto společností si za posledních 12 měsíců připsaly desítky procent. Nyní však dostává plán automobilek silné trhliny díky následkům dluhové krize v Evropě a v USA. Firmy již reagují na možné ochlazení konjunktury šetřením a propouštěním. Stejně tak boom na rozvíjejících se trzích nemusí trvat věčně. Možné splasknutí nemovitostní bubliny v Číně by mělo značné následky i na odbyt automobilů.

Nicméně i v případě, že by nakonec žádné další šoky světovou ekonomiku nepostihly, zůstává otázkou, jaká další pozitivní překvapení by ještě mohla přijít, aby kurzy automobilek i nadále šplhaly vzhůru. Není tak vůbec vyloučeno, že se motor nezadře, ať už bude další vývoj jakýkoli. Pro klesající či stagnující kurzy jsou nejvhodnější investicí reverse bonus certifikáty. Maximální výnosy se zde pohybují od 15 do 35 % p.a., pokud kurzy automobilek do splatnosti v červnu 2012 neposílí o více než 30 %. Zvláště při aktuální nervozitě na trzích je však jakékoliv posílení vysoce nepravděpodobné.

autor:
Publikováno: 22.08.2011
Označení: BBI-RSS   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x