MODIFIKACE STRATEGIE NA VOLATILITU dosahuje za 6 týdnů zisku 28,35 %

MODIFIKACE STRATEGIE NA VOLATILITU dosahuje za 6 týdnů zisku 28,35 %

9/2014

Krátkodobá strategie na volatilitu slaví další úspěchy. První minule představený obchod skončil 40% ziskem, z dalších 10 obchodů je 9 ziskových, pouze jeden ztrátový byl úspěšně přerolován. Těchto dalších deset obchodů v uplynulých 6 týdnech zaznamenalo v průměru zisk ve výši 28,35 %.

Tato modifikovaná strategie otevírá pozice se splatností od jednoho týdne do tří měsíců. Na rozdíl od naší klasické strategie na volatilitu, kde jsou voleny splatnosti od 6 do 24 měsíců, neobchoduje tato krátkodobá verze pouze na jednu stranu očekávané rozpadu ceny ETF fondů na volatilitu, ale aktivně se přizpůsobuje aktuálnímu vývoji trhu. Například ve fázi po silnějším nárůstu akciového trhu či ve fázi opadnutí contanga futures kontraktů na VIX otevírá i přesně opačné pozice, těžící naopak z následného růstu volatility.

Tím je tato krátkodobá strategie více tržně neutrální, občas může být využívána i jako zajištění dlouhodobějších pozic. V této strategii je také možné stavět se najednou na obě strany a těžit i ze stagnujícího trhu či trhu pohybujícího se v užším koridoru. Jakmile dojde k pohybu směrem k jedné z předem zvolených hranic, je nutné u této strategie aktivně rolovat a přizpůsobovat pozice aktuálnímu tržnímu vývoji, jinak by mohly hrozit nadměrné ztráty.

Váha těchto krátkodobých pozic je relativně nízká, žádná otevřená pozice nepřesahuje svou vahou 2% hodnoty účtu, takže riziko je minimalizováno i tímto způsobem. Celková váha aktuálně otevřených pozic pak dosahuje v průměru cca tříprocentní váhy v portfoliích. Přesto se daří i s takto nízkými vahami efektivně zlepšovat celkovou výkonnost portfolií, takže budeme v tomto aktivním přístupu pokračovat i nadále.

Jediným omezením je opět výše investovaného kapitálu, ani tuto strategii nelze zcela efektivně uchopit pro nízké investiční objemy, takže zatím tuto strategii lze aplikovat pouze na investičních účtech s kapitálem přesahujícím 50.000 USD či ekvivalent této částky v korunách.

Další novinkou je využití mispringu, kde aktuálně budujeme pozice na následující dva týdny s cílem bezrizikového výnosu ve výši cca 2,5 %. To sice nevypadá jako extra atraktivní výnos, ale na dvoutýdenním horizontu je to v přepočtu garantovaných cca 88 % p.a.

Rýsuje se nám tedy další velmi vydařené čtvrtletí, předpokládáme, že již přes 85 % kapitálu spravovaného dle našich strategií bude nad historickými maximy. To už je velmi vynikající výsledek a věříme, že dokážeme tuto atraktivní výkonnost při přísném řízení rizik udržet díky našim novým strategiím a novému akčnímu týmu i v následujícím období.

 

za tým BBI,

Jaroslav Brzoň

Chief Investment Officer BBI

 

OSTATNÍ INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 21.09.2014
Označení: BBI-RSS   volatility24   volatilityhss   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x