K+S: po korekci osolit

Po korekci akciového kurzu nastal vhodný okamžik ke vstupu pomocí bonus certifikátů.
 

Vhodný okamžik vstupu

K+S svými výsledky zrovna nepřesvědčilo. Obrat sice stoupl o sedm procent na 916,6 mil. eur, nárůst byl však způsoben převážně měnovým vlivem. EBIT naopak klesl oproti loňsku o 14 %. Není divu, že za poslední týdny akcie ztratila 7,5 %, zatímco DAX stále roste.

Kvůli mírnější zimě města téměř nezasolují, takže objedávky zatím nepřichází, navíc prodejní ceny mírně poklesly. Nedaří se ani zajištění podpisů nových smluv s odběrateli. Alespoň poptávka po hnojivech je stále na solidních úrovních. Management i přes trochu vlažnější čísla hovoří o stále robustním obchodu a je i s průběžným vývojem spokojený, byť letošní výsledek bude na dolní konci původní prognózy. Pro rok 2012 se předpokládá obrat 3,9 mil. eur a EBIT kolem 820 mil. eur. V dalších letech je předpokládám výraznější růst. 

Investoři však zveřejněná data kvitovali výprodeji a poslali akciový kurz na nové čtyřměsíční minimum na 33,17 eurech. Sice je tak klesající trend stále aktivní, ale mnohaleté minimum leží na 30,14 eurech a nejpozději tam by se měl propad stabilizovat. Navíc i aktuální P/E na 10,9 dává najevo, že akcie rozdhoně není drahá. V posledních dnech to navíc vypadá, že by již obrat mohl nastat dříve, proto jsme si vyhlédli ke vstupu bonusový certifikát s bariérou pod mnoholetým minimem na 29,50 eurech a zařadili K+S jako nový podklad vhodný pro naši Rolling Bonus strategii.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 09.12.2012
Označení: BBI-RSS   DE000GT3SL79   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x