Italské dluhopisy v kurzu

ECB stlačuje výnosy italských dluhopisů opět směrem dolů, jejich aktuální atraktivita by mohla ještě přetrvat.
 
Od konce července se nezotavuje pouze italský akciový trh, také dluhopisy tohoto středomořského státu v posledních týdnech silně posílily. Obzvláště prohlášení ECB, že bude nadále kupovat dluhopisy států, které se dostaly do potíží, výrazně zlepšili náladu investorů vůči riziku, což dodává kurzům italských dluhopisů křídla. I poslední emise italských dluhopisů proběhla uspokojivě, nicméně jak dlouho tato nálada vydrží je otázkou.

Reformy musí pokračovat

Samotné nákupy ECB nebudou dostatečné, aby se vypořádaly s dluhovou krizí. Pokud však premiér Mario Monti udrží nastavený kurz od svého nástupu do úřadu v listopadu loňského roku a bude pokračovat ve výrazných reformách, byla by Itálie na dobré cestě.

Znovuvzchopení Itálie?

Není žádným překvapením, že italské dluhopisy aktuálně nedisponují zrovna dobrou pověstí. Aktuální vývoj z posledních týdnů však naznačuje, že se situace rychle zlepšuje, o čemž napovídají rostoucí kurzy dluhopisů, které už umazaly více než polovinu poklesů z posledních dvou let od propuknutí evropské dluhové krize.

Rozhodnutí se blíží

Po menší korekci kurzů dluhopisů na počátku léta již poslední týdny mají pouze rostoucí trend a vrátily se již téměř na letošní maxima. Z technické pohledu jsou tak nyní na úrovni, která rozhodne o dalším vývoji. Pokud prolomí letošní maxima, mohl by tento trend přetrvat až na maximálně úrovně z před dvou let nebo může dojít opět k odrazu od tohoto lokálního maxima a další korekci. Výrazné propady však aktuálně považujeme za nepravděpodobné, směrem dolů jsou aktuálně kurzy dluhopisů dobře zajištěny vytvořenými úrovněmi podpor.
Ideální investici do italských dluhopisů nabízejí burzovně obchodovatelné fondy ETF, které jsou obchodovány jak v EUR na německých burzách, tak v USD na amerických burzách.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 07.10.2012
Označení: BBI-RSS   DE000A1J0BF1   ITLY.X   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x