Gagfah opět vyplácí!

1/2014 První dividendy po dlouhé době.

 

Akcionáři německé nemovitostní společnosti Gagfah se mohou těšit. Koncern z indexu MDAX bude opět vyplácet dividendy, přesněji 20 až 25 centů za akcii tedy lehce přes 2 procenta. Když po dubnu 2011 došlo k přerušení vyplácení dividend, dostala se akcie pod silný prodejní tlak, jelikož právě pravidelná výplata dividend dělala z tohoto titulu miláčka mezi evropskými nemovitostními společnostmi.

Prognóza navýšena

I v další blízké budoucnosti by se dividendy měly stát opět pravidlem, navíc je plánováno jejich další navyšování, v následujícím roce už na zhruba tři až čtyři procenta. Důvodem jsou zlepšující se výsledky společnosti, provozní zisk stoupl o zhruba 8 procent a letošní předpoklad pracuje s dalším zvýšením, tentokrát dokonce o dalších 35 procent. Což je navýšení původní prognózy, která plánovala nárůst o 25 procent.

Pro příští rok je pak plánováno navýšení o 10 procent. Optimistická prognóza vychází z úspěšného refinancování, které se podařilo společnosti nedávno realizovat a které přineslo úspory ve výši 40 mil. eur. Zároveň společnost profituje ze zvýšení příjmů z pronájmu o jeden procentní bod a zvýšení obsazenosti pronajímaných nemovitostí.

Akcie dále v trendu

Sice kurzu v posledních dnech neprospělo snížení doporučení od banky J.P. Morgan na neutral se snížením cílové ceny na 11,50 eur. Nicméně pozitivní prognóza a obnovení výplaty dividend dokázala vliv této zprávy vymazat. Akcie je tak již blízko svému pětiletému maximu na 11 eurech. Překoná-li akcie tuto hranici, což se z technického pohledu jeví pravděpodobně, znamenalo by to další nákupní signál. Další hranice pak leží až na 12 a 12,70 eurech. O tom, že německý nemovitostní trh není rozhodně přehřátý hovoří i studie Economistu, která monitoruje 23 hlavních světových nemovitostních trhů. Německý trh se z této studie jeví dlouhodobě jako jeden z mála podhodnocených trhů, konkrétně je momentálně druhý nejpodhodnocenější na světě a i přes osmi procentní růst za uplynulý rok je tento trh stále ještě o zhruba 15 procent podhodnocený, takže je zde i další prostor pro růst hodnoty nemovistostního portfolia.

 

Ideální vstup do investice nabízí nové Bonus certifikáty od BNP Paribas, při ochraně do bariéry přes 27 procent a splatnosti v prosinci letošního roku nabízí participaci na růstu nad bonusovou úroveň v poměru 1:1 bez rizika ztráty, pokud nedojde k prolomení bariéry.

 

Autor: Jaroslav Brzoň, Chief Investment Officer BBI

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 19.01.2014
Označení: BBI-RSS   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x