Fondy kvalifikovaných investorů

Se záměrem diverzifikovat napříč širokým investičním spektrem pracujeme na spuštění nových investičních fondů, které se budou specializovat na investování mimo hlavní světové burzy (private equity, komerční nemovitosti, collectibles).

 

Nedostatek nových atraktivních investičních příležitostí na kapitálových trzích a zvyšující se podíl nezainvestovaných prostředků nás přivádí k hledání alternativních investičních příležitostí. Se zajímavou nabídkou v rámci hledání atraktivních alternativ přišel v posledních týdnech i jeden z našich hlavních akcionářů Ondřej Tomek, který se zabývá především investicemi na poli private equity. Hlavně pak menšími až středními podniky z oblasti informačních technologií. Nicméně i jeho snahou je dosáhnout co nejvyšší diverzifikace a tak vyhledává investiční projekty v celém spektru všech tříd aktiv. Aktuálním projektem, na kterém se chystáme spolupracovat je první z chystaných Fondů kvalifikovaných investorů (FKI) se zaměřením na komerční nemovistosti.


Vše je zatím ve fázi příprav, nicméně jelikož jsme byli osloveni, abychom zjistili, jak velký je potenciální zájem o takové investice z řad našich investorů, rozhodli jsme se už v této ranné fázi příprav představit chystanou koncepci. Chystaný FKI investuje do komerčních nemovitostí v hodnotě desítek mil. EUR s s dlouhodobými nájemními smlouvami zajišťujícími při kupní ceně 6 % p.a. výnos z pronájmu. FKI svým investorům nabídne dluhopisy, jejichž jistina bude kryta těmito komerčními nemovitostmi s ročním výnosem ve výši smluvně garantovaného pronájmu, tedy 6 % p.a. Výhodou pro nás pak bude možnost vyvázání části vlastního kapitálu z těchto komerčních nemovitostí na jiné private equity projekty v dalším chytaném fondu, který bude zaměřený na private equity projekty a který nebude mít dluhopisovou formu jako FKI zaměřený na komerční nemovitosti, ale FKI na private equity by již měl mít akciovou formu s cílovým výnosem 20 až 30 % p.a., takže zaměřený mnohem více rizikově s cílem atraktivního dlouhodobého zhodnocování.


Poslední novinkou, kterou aktuálně prověřujeme je FKI zaměřený na colletibles investice jako jsou například investice do umění, numismatiky či historických vozidel. V současné době jednáme s předními experty na tomto poli a prověřujeme možnosti takové struktury včetně nákladů na skladování, pojištění atd. a sestavujeme reálný model riziko-výnosového profilu takto zaměřeného FKI.


V případě zájmu o více informací k těmto alternativním formám investování, především pak o již v současné době připravovaném dluhopisovém nemovitostním FKI nás kontaktujte na kontakt@bbi.cz. Rádi bychom zjistili, zda je o takové možnosti zhodnocení zájem a zda půjdeme cestou otevření tohoto fondu i našim investorům či nikoli.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 01.11.2013
Označení: BBI-RSS   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x