Drahý, dražší, Apple

Takto se až donedávna chovala akcie Applu, nyní však přišlo vystřízlivění.
 

Zhruba v polovině srpna se koncern Apple stal nejdražším koncernem historie měřeno tržní kapitalizací. Navíc uspěla s první významnou žalobou proti Samsungu a o měsíc později představil iPhone 5. Vše směřovalo k dalším vrcholům, 50 z 57 předních analytiků dávalo doporučení k nákupu akcií s průměrným cílovým kurzem 739,37 USD. Pak ale přišlo vystřízlivění a akcie od svého vrcholu ztratila téměř 30 procent. IPhone 5 není zrovna zasádním krokem kupředu, né všechny novinky nového operačního systému iOS 6 se uchytily. Na trh se chystá příchod nových konkurentů z řad Amazonu a Googlu.

Úkol pro nástupce

Ještě sám Steve Jobs vyhlásil válku Androidu, který označil za ukradený produkt. Jeho nástupci nyní v této válce pokračují a čeká se na výsledek dalších žalob především vůči Samsungu. Rychlý, rychlejší, Apple. I takto se dal v minulosti Apple charakterizovat v oblasti technologických inovací. Koncern sice v tomto ohledu stále zůstává lídrem, ale již iPhone 5 naznačil, že již nekráčí mílovými kroky kupředu a tak se očekávání mírně zchladila a přidala se obezřetnost s ohledem na očekávání, s čím příjde do segmentu nová americká konkurence.

Koncern superlativů

Přesto vše zůstává Apple stále lídrem ve svém segmentu a fundamentálně se po korekci dostala akcie na vyloženě levné ocenění s aktuální P/E kolem 11, což je u technologického titulu značně defenzivní ocenění. Také výplata divendy aktuálně dokonce mírně přesahujím 2 procenta ročně je u technologické akcie příjemným bonusem, který v době nulových úrokových sazeb znamená další lákadlo pro investory.

Žhavá výnosová šance

Když už jsme u bonusů, které nyní Apple nabízí, vyplatí se rozhodně podívat se i na Bonus certifikáty. Extrémně vysoká volatilita dána silnou korekcí akcie a již zmíněný dividendový výnos umožňuje těmto konstrukcím bezkonkurenčně atraktivní podmínky. Například při krátké pouze pětiměsíční splatnosti a ochraně proti dalším propadům ve výši 20 % nabízí bonus při minimální nadhodnotě ve výši přesahující 30 % p.a.! Takové podmínky aktuálně u Bonus certifikátů jen těžko najdete. A další menší výhodou je i to, že certifikát není měnově zajištěný, takže umožňuje i participaci na posilování amerického dolaru vůči euru, což je scénář, který považujeme za pravděpodobnější, jak jsme již uvedli i v minulém doporučení. Navíc pokud se kurz akcie opět postaví na nohy, nemusí zůstat "pouze" u bonusového výnosu 30 % p.a., ale se do splatnosti dostane akcie opět nad bonusovou hranici na 629 dolarech, participuje investor na další růstu 1:1.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 05.01.2013
Označení: BBI-RSS   DE000UU2D811   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x