Dolarová garance

Další chybné ocenění emitenta přináší šanci na rychlý výnos.
 
Tato nová investiční příležitost vychází kromě špatného ocenění z možnosti krátkodobé participace na posilování dolaru vůči euru. Vychází totiž z předpokladu, že by se mohlo euro opět dostat pod tlak. Jednak stále není jasné, jak bude v Řecku docíleno znovunastolení schopnosti splácet dluhy, jednak si projevují nové problémy v rámci EU, jako například aktuálně na Kypru. I když Kypr tvoří pouze 0,19 % HDP Evropské Unie, poukazuje i tento případ na prohlubující se problémy v EU. Také snižování ratingů napříč Evropou, jako například ztráta nejlepšího ratingu pro Francii, nenaznačuje zlepšující se prostředí.

Státy eurozóny zaostávají

Eurozóna spadla zpět do recese a negativní překvapení nadále převládají. Není tedy divu, že v posledních týdnech opět narůstají rizikové prémie u CDS dluhopisů států na perifii EU. Na druhé straně Atlantiku ale prozatím převládají přesvědčivější ekonomická data, především ze strany nemovitostního sektoru. Jednoduše řečeno mnoho hovoří nyní o tom, že by v následujících dnech a týdnech mohlo udávat další směr na měnových trzích oslabování eura.

Nejasný trend z poslední doby se konečně láme

V minulých měsících přešlo euro z krátkodobého posílení do nejasného stagnující trendu, i přestože dolar vypadá v poslední době lépe. I z fundamentálního pohledu se euro drželo nad svým férovým kurzem o zhruba 12 procent vůči dolaru, když ještě loni v létě bylo euro v blízkosti férového kurzu. Tato situace není pro státy eurozóny ideální a dluhodobě by poškodila jejich konkurenceschopnost. Nyní se konečně zdá, že byl stagnující trend prolomen, týdenní volatilita EUR/USD měnového páru stoupla o 34 procent, což je nejvyšší nárůst od května 2010, kdy se naplno projevily problémy Řecka. Za poslední měsíc tak euro oslabilo již o 3 procenta vůči dolaru.

Garant s podhodnotou

Ideální možností jak krátkodobě participovat na tomto trendu je garantovaný certifikát s krátkou, pouze dvoutýdenní splatností. Díky chybě v ocenění nabízí slevu oproti přímému prodeji spotu ve výši 1,2 procenta (=44,5 % p.a.), k tomu plnohodnotnou participaci na dalším posilování dolaru a garanci cca 95 procent investovaného kapitálu. Takové podmínky opravdu v dnešní době na trhu nelze nalézt.

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 19.03.2013
Označení: BBI-RSS   eurodolar   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x