Čtyřnásobek za pár měsíců? I to se dá, když najdete podhodnocený certifikát

6/2014

Miluju krize. Chápu, že většina investorů, protože drží akcie a čeká na růst (tzv. long pozice), je nemá ráda, ale já je doslova zbožňuju. Za prvé se jedná o ozdravný proces trhu, kdy si většina investorů musí uvědomit, že žádná cena neroste do nebe. Za druhé je to obrovská příležitost vydělat na strachu bank z odlivu kapitálu a využít tak nákupů se „slevou“.

 

Nikdo nechce ruské akcie

 

Při takzvané hypotéční krizi bylo těchto příležitostí hned několik. Například na ruský index RDX. Ten díky výprodejům v časech splasknutí hypotéční bubliny spadl z více než 2250 na téměř 600 bodů, tedy odepsal skoro tři čtvrtiny své hodnoty. To by samo o sobě nebylo dvakrát zajímavé, akciové indexy rostou a padají, to je normální, ale u tohoto expres certifikátu mi něco nehrálo.

 

Kde nejsou kupci, jsou jen spekulanti

 

Expres certifikát konstruovaný na ruský index RDX měl hodnotu ještě o polovinu níž, než měl být podle hodnoty indexu. Všichni se tak báli dalších výprodejů, že daný certifikát úplně odepsali. Když to zjednodušeně řeknu, měl cenu kolem 16eur, ale měl stát podle hodnoty indexu RDX okolo 30. Ideální příležitost pro vstup do pozice. Je to stejné, jako kdybyste dnes nakupovali akcie Applu s téměř padesátiprocentní slevou. Věděl jsem, že když index spadne o další polovinu, tak prodám a nic neprodělám. Na jeho růstu se ale budu podílet dvojnásobně. Nakonec jsem tento certifikát prodával za 64eur, tedy s 300% ziskem za necelého třičtvrtě roku. To by chtěl snad každý, jenže ne každý takový papír najde.

 

Hledejte se mnou chyby bank: INVESTIČNÍ SOUTĚŽ NALEZNETE ZDE!

 

 Autor: Jaroslav Brzoň, investiční stratég BBI

autor: Marie Keselj
Publikováno: 09.06.2014
Označení:


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x