BEST BUY NEWS – INVESTIČNÍ TIPY Z TÝDNE 20. 7. – 24. 7. 2015

Minulý týden akciové indexy umazávaly zisky z předchozího týdne. Index S&P500 za týden oslabil o 2,2 %. Důvodem byly obavy investorů o oslabování globální ekonomiky a také pokles některých klíčových komodit jako zlato nebo ropa. To mělo za následek mírné zvýšení volatility, které se začalo více projevovat až v pátek. Námi sledovaný inverzní index na volatilitu SVXY tak z týdenního pohledu oslabil o 3,5 %.

Vzhledem k první polovině týdne, kdy se volatilita téměř nehýbala, jsme nereagovali téměř vůbec. Tento stav je pro naši strategií ideální, protože dochází k rozpadu časových hodnot námi vypsaných opcí, což pracuje pro nás.

Ve čtvrtek po začátku obchodování, kdy ještě všechno naznačovalo k dalšímu optimismu na trzích, jsme doporučili posunout zářijové CALL kontrakty, které se dostávaly "do peněz" na vyšší realizační cenu, s tím že jsme si tento obchod dofinancovali výpisem PUT kontraktů se stejnou expirací a relativně dalekou realizační cenou.  Celkový obchod tak byl ziskový, protože inkasované prémie z PUT opcí převyšovaly náklady na posun CALL opcí.

V pátek jsme pak doporučili přesunout zbytek CALL opcí s expirací v daném pátku, které jsme měly připravené jako pojistku pro případné turbulence na trhu, na příští pátek s malinko vyšší realizační cenou. Zbytek dne nám dal za pravdu, protože tím jak do konce dne klesaly trhy, tak klesal i index SVXY a nově vypsaná opce na příští pátek vydělala ještě ten den více než 2 USD, neboli téměř 25 %.

 

za tým Best Buy Investments

Jaroslav Brzoň,

Chief Investment Officer BBI

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 27.07.2015
Označení:


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x