Aixtron potřetí

Po dvou úspěšných tranžích do bonus certifikátů na Aixtron vstupujeme do třetí tranže. Tentokrát nám ke vstupu nahrávají překvapivě dobré kvartální výsledky.

O Aixtronu jsme již v uplynulých týdnech psali a dvakrát jsme již využili vstupy pomocí bonus certifikátů. Nyní se společnosti podařilo dostat se opět do černých čísel. Za třetí čtvrtletí činí EBITDA 4,1 mil. eur. Což je výrazný skok ze ztráty ve výši 15,3 mil. eur za druhé čtvrtletí a jedná se o první pozitivní čtvrtletí od konce roku 2013 a také o vskutku nečekané překvapení, analytici v průměru očekávali stále ztrátu kolem 2 mil. eur. Již před několika týdny jsme však v naší analýze upozorňovali na rostoucí objem zakázek, které by se měly na následujících výsledcích velmi pozitivně projevit. I burza již velmi pozitivně přijala aktuální výsledky a akcie se úspěšně odrazily od hranice 5 eur. Nutno však upozornit, že nové zakázky opět poklesly oproti minulému čtvrtletí o 34 %. Nicméně toto je dáno také velmi silným nárůstem zakázek v předchozím čtvrtletí, na základě kterého jsme akcie společnosti vybrali pro vstup přes bonus certifikáty a částečně je to dáno průtahy ve vývoji nových mašin. Celkově Aixtron potvrdil, že stále platí letošní cíl celkového výsledku v černých číslech. Signály pro obrat trendu ve vývoji kurzu akcie se tedy stále množí. Technicky je také opětovný odraz od hranice 5 eur pozitivní.

Nyní jsme pro vstup vybrali agresivnější bonus certifikát od DZ Bank s ochranou kolem 17 %, ale za to s extrémně vysokým bonusem ve výši 60 % p.a., minimální nadhodnotou a participací 1:1 při růstu kurzu akcie i nad bonusovou úroveň ve výši 7,80 EUR. 

autor: Jaroslav Brzoň
Publikováno: 29.10.2015
Označení: aixtron3   


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x