Deleveraging

 

Jaroslav Brzoň vysvětluje:

 

“Tento jev, tedy oddlužování, spustila krize v roce 2008. Do té doby byl totiž kapitál extrémně levný a bylo ho všude dost, což bylo vidět například na hypotékách, které se i u nás půjčovaly na 100% ceny nemovitosti. A tato situace se přelila i do ostatních tříd aktiv, levné peníze byly všude.

 

Po vypuknutí krize se začaly zpřísňovat kapitálové požadavky pro banky a levný kapitál začal z trhu mizet. To bude mít negativní vliv na dlouhodobý vývoj všech tříd aktiv. Je to cena za bezpečnější bankovní systém. Na druhou stranu se snižuje celková likvidita na trzích a to bude ve svém důsledku způsobovat, že panické výprodeje a korekce trhů budou hlubší. Proto bude dobré mít vždy dostatek hotovosti na nákup podhodnocených aktiv, když se objeví díky panice skutečně dobrá příležitost.

 

Abychom na tyto situace byli připravení (držíme se hesla Cash is king - kdo má hotovost, je král), sestavujeme především opční strategie. V opcích je zainvestované pouze malá část kapitálu, zbytek čeká na svoji příležitost. Díky tomu nejsou navzdory všeobecnému přesvědčení tyto strategie spekulativní, ale naopak. Dokáží generovat kolem 15 % ročně z celého kapitálu (a to včetně hotovosti připravené na nákup podhodnocených aktiv!).Opční strategie jsou samozřejmě dostupné v českých korunách, tkaže investoři nemusí podstupovat měnové riziko"Investopedia


Partneři

logo BBI CLASSIC

Best Buy Investments, a. s.
Balbínova č.p. 22
120 00, Praha 2 - Vinohrady Czech Republic

Tel.:+420 221 590 111
E-mail: kontakt@bbi.cz

Newsletter

Odebírat novinky

* povinné údaje

v souladu s těmito podmínkami

x